Szklarnie "Czajki"

2022 - Automatyzacja - Szklarnie i oranżerie

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration

Automatyzację można zastosować nie tylko w przypadku budynków. Na przykład, jednym z projektów zrealizowanych przez naszych partnerów - są dwie szklarnie o wymiarach 3 na 7 metrów oraz 10 na 6 metrów w miejscowości Czajki koło Kijowa. Szklarnie te są specjalnie przeznaczone do całorocznego uprawiania roślin. W nich udaje się skutecznie hodować zarówno zwykłe warzywa, jak i egzotyczne rośliny odpowiednie do tego klimatu, na przykład ananasy i cytrusy.

Rozwiązanie

System automatyzacji szklarni składa się z kontrolera i3 Engineering Carbon N oraz czujników, które monitorują temperaturę i wilgotność powietrza, wilgotność gleby oraz poziom oświetlenia.

Kontroler pełni rolę "mózgu" systemu, który na podstawie danych z czujników steruje urządzeniami grzewczymi, zwykłymi lampami i fitolampami, roletami z napędem, wentylacją i systemem nawadniania. Dzięki automatyzacji w szklarniach zapewniane są optymalne warunki wzrostu roślin, co umożliwia ich prawidłowy rozwój niezależnie od zmian warunków zewnętrznych.

Ponadto nasze rozwiązanie pomaga efektywnie wykorzystywać zasoby, takie jak energia elektryczna i woda, co prowadzi do redukcji ich zużycia i kosztów. Za pomocą mobilnej aplikacji i3 Home App sterowanie parametrami szklarni staje się łatwe i wygodne.

Dzięki systemowi automatyzacji od i3 Engineering, szklarnie stają się nowoczesne, efektywne i bardziej produktywne, co pozwala osiągnąć wysokie wyniki w uprawie roślin nawet w najtrudniejszych warunkach.

Produkty

Atom Carbon NStworzony do pracy z dużymi obciążeniami. Możesz nie tylko włączać wydajne urządzenia, ale także wygodnie organizować gniazda sterowane, a nawet używać do zarządzania grupami wejściowymi zasilanie elektryczne.Więcej

Gdzie kupić

Pomimo łatwego procesu konfiguracji dzięki aplikacji i3 Home App, przewodowe rozwiązanie automatyki wymagają pewnych umiejętności technicznych w zakresie okablowania, montażu sieci technicznych oraz doświadczenia w instalowaniu różnych urządzeń peryferyjnych. Dlatego zalecamy powierzenie opracowanie i instalację systemu Inteligentny Dom tylko certyfikowanym instalatorom i3 Engineering w Twoim regionie. Możemy również zapewnić szkolenie dla Twojego elektryka lub organizacji instalacyjnej.

Podobne projekty