Gdzie kupić

Mimo prostego procesu konfiguracji za pomocą aplikacji i3 Home App, wprowadzenie przewodowej automatyzacji wymaga pewnych umiejętności technicznych związanych z okablowaniem, montażem sieci technicznych oraz doświadczenia w instalacji różnorodnych urządzeń peryferyjnych. Z tego powodu zalecamy powierzenie projektu oraz instalacji systemu Inteligentny Dom wyłącznie certyfikowanym instalatorom i3 Engineering w Twoim regionie. Dodatkowo oferujemy szkolenia dla Twojego elektryka lub ekipy instalacyjnej, aby zapewnić im odpowiednią wiedzę i umiejętności.

Illustration

Autoryzowani dystrybutorzy i3 Engineering są wyświetleni na oficjalnej mapie dystrybutorów. W celu znalezienia instalatorów w Twoim regionie, prosimy o kontakt z menadżerami i3 Engineering lub dystrybutorami działającymi w Twoim kraju.

  • Ukraina

    i3 Engineeringi3engineering.commoc.gnireenigne3i%40selas+38 073 311 0 113
    12/220ten.rku%40v022_21+38 067 344 0484

  • Polska

    Elon Automatykaelon-automatyka.plWrocław, 54-062, ul. Stabłowicka, 118Emoc.liamg%40walcorw.nole+48 884 266 258
    SmartBMSsmartbms.plWarszawa, 02-495, ul. Ryżowa, 49/1lp.smbtrams%403i+48 501 382 146
    Biuro Ochrony OMEGA Sp. z o.o.omega.tychy.plTychy, 43-100, ul. Fabryczna, 5lp.yhcyt.agemo%40oruib+48 515 557 637
    SVI TRADE sp. z o.o.svi.plTczew, 83-110, ul. Gdanska, 36Alp.ivs%40oruib+48 536 567 567
    INTELIGENTNY DOM Wielmiwielmi.plKrakówlp.imleiw%40tkatnok+ 48 571 780 770

  • Włochy

    SMARTGUARD DI BARBATO ALESSANDROsmartguardsoluzioni.itti.inoizulosdraugtrams%40ofni+39 3279315921

  • Portugalia

    SMART LINK DOMOTICSsmartlinkdomotics.pttp.scitomodkniltrams%40otcatnoc+351 936 834 206

  • Kuwejt

    Altarraaltarra.io
    oi.arratla%40maeT
    Landline +965 22248468
    Mobile +965 67606776
    WhatsApp ‪+965 6645 0144

  • Nigeria

    Uno Telos
    unotelos.com
    moc.soletonu%40liyarak.hsina
    +2347019097160

  • Egipt

    Smart NOWsmartnow-egypt.commoc.tpygE-woNtramS%40ofni+20 110 111 7646

  • Kazachstan

    ASTANA COMinttech.onezk.moc.a%40ofni+7 (7172) 779-123

  • Słowacja

    AGEsoft s.r.o.agesoft.skks.tfosega%40ofni+421 917 663 518

  • Litwa

    Eproma UAB
    eproma.lt
    tl.amorpe%40ofni
    +370 37 452947

  • Łotwa

    Eproma UAB
    eproma.lt
    tl.amorpe%40ofni
    +370 37 452947

Często zadawane pytania (FAQ)

  • Czym tak naprawdę jest Inteligentny Dom?

    Dość często spotykając się z pojęciem Inteligentnego Domu, podświadomie rozumiemy, że to nic innego jak nowoczesna, techniczna i intelektualna aranżacja naszego domu.

    Zwykle pod tym pojęciem rozumiemy wyłącznie automatyczne włączanie światła na żądanie. Oczywiście ta funkcja znacząco poprawia komfort, ale gdy to już nie wystarczy i chęć poprawy jakości życia w Twoim domu nabiera rozmachu, warto zwrócić się do profesjonalistów. Do inżynierów-praktyków, którzy potrafią nie tylko teoretycznie, ale i obrazowo wytłumaczyć czym jest Inteligentny Dom, a w razie potrzeby i
    profesjonalnie go skonfigurować. W końcu jest to możliwość do połączenia wszystkich systemów działalności życiowej domu w jeden, który stale
    i niezawodnie zapewnia Twój komfort i bezpieczeństwo, oszczędza czas i pieniądze. Wystarczy nawet proste ustawienia, i pojawi się możliwość sterowania wszystkimi systemami domowymi, nawet ze smartfona.

    Chcesz, aby w domu zawsze była pożądana temperatura i oświetlenie? System Inteligentnego Domu od i3 Engineering, uwzględniając wszystkie Twoje życzenia, będzie włączać ogrzewanie, aby utrzymać komfortową temperaturę, przewietrzać pomieszczenie w miarę potrzeb lub zamykać automatyczne zasłony w letnie upały, a oświetlenie włączać tak,
    jak potrzebujesz w trybie odpoczynku lub pracy.

    Inteligentny Dom został zaprojektowany tak, aby maksymalnie zapewniać komfortowe i bezpieczne życie, z uwzględnieniem Twoich indywidualnych potrzeb lub niespodziewanych życzeń.

  • Jak działa Inteligentny Dom?

    W społeczeństwie panuje powszechne przekonanie, że Inteligentny Dom to złożony i technologicznie zagmatwany proces. Tak naprawdę, jeśli
    współpracować z profesjonalistami, którzy wiedzą, jak zapewnić wysokiej jakości automatyzację Twojego domu, to życie w takim domu będzie wygodne, łatwe i bezpieczne. Pomyśleliśmy o wszystkim w najdrobniejszych szczegółach i wdrożyliśmy to w naszym systemie Inteligentnego Domu.
    Jest łatwy w obsłudze i wygodny w użyciu. Wystarczy tylko opisać swoje życzenia dotyczące komfortu, a profesjonalni instalatorzy sprawią, że wszystko będzie proste, przystępne i racjonalne.

    Sercem Inteligentnego Domu jest sterownik lub sieć sterowników і3 Engineering. Możesz łatwo wprowadzać zmiany w ich ustawieniach ze swojego smartfona. Wystarczy ustawić parametry temperatury, jakości powietrza, oświetlenia w różnych częściach domu. Czujniki rozmieszczone w całym domu będą monitorować te parametry i jeśli przekroczą dopuszczalne limity, nasze sterowniki dostosują pracę systemów ogrzewania, wentylacji, oświetlenia i innych sieci inżynierskich lub urządzeń.

    Przełączniki Inteligentnego Domu nie tylko pełnią zwykłą funkcję włączania światła, ale mogą również być skonfigurowane tak, aby włączały żądane sceny. Na przykład, w scenie „poszedłem” system nie tylko wyłączy światła, ale także dostosuje temperaturę, zasunie zasłony, wyłączy gniazdka itp.

    Sterowniki firmy i3 Engineering mogą również pełnić funkcje systemu bezpieczeństwa, takie jak ochrona przed zalaniem, pożarem, wyciekiem gazu czy nieuprawnionym wtargnięciem. Pomogą uratować nie tylko Twoje mienie i zdrowie, ale także życie.

    Prawidłowo skonfigurowany system Inteligentnego Domu jest prosty i łatwy w obsłudze, przemyślany w najmniejszym szczególe. Jeśli zmienią się Twoje preferencje dotyczące komfortu, możesz łatwo wprowadzić zmiany w ustawieniach za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej.

  • Jakie zadania może wykonać inteligentny system?

    Biorąc pod uwagę możliwości systemu Inteligentnego Domu, przede wszystkim musimy zdecydować, czego od niego oczekujemy, jaka jego funkcjonalność pomoże nam zapewnić komfortowe życie w Twoim domu. Jeśli mówimy o możliwościach automatyki wewnątrz domu, jest to przede wszystkim kontrola klimatu (temperatura w pomieszczeniach, wilgotność i jakość powietrza) oraz oświetlenia. Na przykład za pomocą ściemniania możesz łatwo zapewnić efekt lampki nocnej w ciemności lub dostosować stopniowe włączanie światła, aby chronić zdrowie swoich oczu. „Inteligentny przełącznik” może pełnić funkcje włączania całych scenariuszy, a w trybie „Wszyscy są w pracy” wyłączać wszystkie urządzenia oświetleniowe dla naszego bezpieczeństwa i oszczędności energii. Czujki dymu, ognia i ochrony przed zalaniem z łatwością będą monitorować bezpieczeństwo mienia wewnątrz Twojego domu, a czujniki ruchu i otwarcia drzwi lub okien w Inteligentnym Domie od i3 Engineering zapewnią ochronę przed ingerencją z zewnątrz.  Funkcjonalność „Inteligentnego systemu” jest szczególnie wygodna dla podwórka, ponieważ oświetlenie uliczne i elewacyjne, systemy nawadniające, ogrzewanie torowe i automatyczne odblokowywanie bram garażowych nie tylko oszczędzą czas, ale także dodaje komfortu i wygody codziennym rytuałom.  „Inteligentny system” ma na celu poprawę jakości życia i oszczędność czasu, można go dostosować do własnych życzeń i potrzeb, łatwo zmieniając funkcjonalność.

  • Czy potrzebuje Inteligentny Dom w przyszłości dodatkowej konserwacji lub miesięcznych opłat?

    Żyjemy w epoce dynamicznych zmian, które zachodzą niemal codziennie. Systemy są udoskonalane, nauka rozwija się, a procesy technologiczne są stale się aktualizują. Całkiem logiczna jest obawa, że sprzęt do automatyki domowej szybko stanie się przestarzały i nie będzie mógł dostosować się do nowych realiów.

    Biorąc pod uwagę wieloletnie doświadczenie producentów, inżynierowie i3 Engineering opracowali sterowniki o modułowej architekturze, które można łatwo dostosować do nowych potrzeb użytkowników. Są to takie nowoczesne „klocki” dla profesjonalistów. Wystarczy tylko wymienić moduły lub płyty główne, a system Inteligentnego Domu będzie działał sprawnie i wydajnie, wykorzystując najnowsze osiągnięcia technologiczne w dziedzinie
    automatyzacji. Ponadto nasze urządzenia obsługują zdalną aktualizację oprogramowania, dzięki czemu sterowniki zawsze spełniają wymagania współczesności i zapewniają maksymalny komfort użytkownikom.

  • Jakie są zalety i wady Inteligentnych Domów?

    Wybierając automatykę domową zazwyczaj wybieramy takie zalety, jakie da nam system. A ponieważ nasze oczekiwania opierają się na naszym wyobrażeniu o komforcie i wygodzie, każdy człowiek pomyśli i różnych zaletach i wadach. Niewątpliwymi zaletami automatyki są zwiększony komfort i bezpieczeństwo w domu. Jest to wygodne, gdy schody są automatycznie podświetlane w ciemności, jeśli ktoś po nich zejdzie, wygodne, gdy na jednym smartfonie można wyłączyć wszystkie światła i przełączyć ogrzewanie w tryb ekonomiczny. Wygodne, gdy czujniki ruchu, otwierania drzwi, wycieków jako elementy podstawowego systemu bezpieczeństwa, są częścią Inteligentnego Domu. A wszystko to będzie działać niezawodnie i trwale, jeśli wybrać przewodowy system automatyki.

    Oczywiście przy wszystkich zaletach można znaleźć wady, zwykle chodzi o koszt i złożoność. Ale postęp techniczny jest tak szybki i dynamiczny, że koszt komponentów z roku na rok jest coraz niższy. Oprócz tego, system modułowy od i3 Engineering pozwala na dobranie niezbędnego zestawu systemów Inteligentnego Domu na każdą kieszeń. Dlatego bardziej chodzi o inwestowanie w wygodne mieszkanie niż o koszty. Jeśli chodzi o złożoność systemu, jest to raczej mit, gdyż montażem i konfiguracją zajmują się specjaliści. Dla użytkownika dostępna jest aplikacja mobilna do łatwego sterowania domem.

    Wybierając zalety i analizując wady, możemy stwierdzić, że Inteligentny Dom to dom, w którym jest wygodnie, komfortowo i bezpiecznie,
    oszczędzający budżet i zasoby.

  • Jak zarządzać Inteligentnym Domem?

    Prawidłowo skonfigurowany system Inteligentnego Domu jest niezwykle prosty w obsłudze i nie wymaga specjalnej wiedzy, umiejętności ani zdolności. 
     Główny nacisk kładziony jest na automatyzację podstawowych procesów i minimalizację ręcznych czynności lub ustawień. System zawiera  podstawowe scenariusze, które są wyzwalane przez jedno lub kilka naciśnięć klawiszy przełącznika lub po wyzwoleniu czujników. Na przykład, jeśli naciśniesz włącznik światła, możesz go użyć do sterowania światłem w zwykły sposób i do włączenia wybranego scenariusza. W takim przypadku nie będzie nawet zauważalne, że za nim stoi cały inteligentny system domu. Często instalowane są również panele sterowania z ekranami dotykowymi, które za pomocą przyjaznego dla użytkownika interfejsu pozwalają regulować lub włączać różne systemy - czy to oświetlenie, klimat, czy zmotoryzowane zasłony.   Obecnie funkcja sterowania głosowego Inteligentnym Domem jest istotna i potrzebna. Właśnie dlatego w systemie i3 Engineering dostępna jest  integracja z asystentami głosowymi Amazon Alexa i Google Assistant.   Biorąc pod uwagę, że smartfony i tablety stały się już integralną częścią naszego życia, można łatwo i wygodnie sterować systemem Inteligentnego Domu ze swojego urządzenia mobilnego. W tym celu została stworzona aplikacja mobilna od i3 Engineering. Żadnych niejasnych terminów,  wszystko jest zrozumiałe, proste i zwięzłe, gdzie jednym ruchem na ekranie można włączyć odpowiednie scenariusze i kontrolować ogólną sytuację w domu.

  • Jakie są różnice między systemem otwartym i zamkniętym?

    Przy wdrażaniu systemu Inteligentnego Domu wykorzystywane są różne nowoczesne rozwiązania technologiczne. Dlatego wybierając sprzęt do
    automatyki domowej należy wziąć pod uwagę możliwość ich wspólnej pracy i dodanie niezbędnych urządzeń w przyszłości. 

    W końcu niektóre urządzenia mogą być kompatybilne z urządzeniami innych producentów i z nimi współpracować, a inne wręcz przeciwnie, mogą działać tylko w ramach tzw. „systemu zamkniętego”. Z reguły deweloper proponuje takie rozwiązanie ze względu na to, że nie może zagwarantować stabilności pracy sprzętu innych producentów, a zatem nie przewiduje dużych możliwości integracji.

    Systemy otwarte zapewniają wymianę danych pomiędzy urządzeniami różnych producentów za pomocą tzw. „otwartych protokołów”. Na przykład Bluetooth, EnOcean, WLAN, Modbus, CANbus, Z-Wave, ZigBee, DALI itp. Do funkcjonowania w ramach jednego systemu, urządzenia muszą zapewniać możliwość pracy z tym samym protokołem. W takim przypadku urządzenia różnych producentów można łatwo zintegrować z siecią i w pełni cieszyć się wszystkimi zaletami Inteligentnego Domu.

    Głównymi zasadami firmy i3 Engineering przy tworzeniu sterowników była stabilność, niezawodność ich pracy oraz szerokie możliwości integracji. W celu rozwiązania tak złożonego problemu system opiera się na wiodących rozwiązaniach wykorzystujących niezawodne i sprawdzone interfejsy - LAN, CANbus, Modbus i DALI. Oczywiste jest, że z wielu powodów nie można całkowicie zrezygnować z korzystania z sieci bezprzewodowych. W takim przypadku przewidziano wykorzystanie interfejsów WiFi, Bluetooth i LoRa, które zapewniają dodatkowe możliwości integracji z urządzeniami bezprzewodowymi innych producentów.

  • Czy moje dane są bezpieczne?

    Gdy mówimy o systemie Inteligentnego Domu, pojawia się pytanie o bezpieczeństwo danych osobowych, ponieważ podczas konfiguracji zostaje stworzone konto użytkownika z indywidualnymi informacjami. Większość inteligentnych urządzeń domowych jest stale połączona z Internetem i przechowuje dane użytkownika w chmurze na serwerze producenta urządzenia. Są to filmy z kamer monitoringu, dane o lokalizacji, informacje z czujników, które obrazują zwyczaje i styl życia mieszkańców domu. Zwykle użytkownik nie wie, jakie informacje są zapisywane i przesyłane. W każdym razie informacje te mogą być potencjalnym celem cyberprzestępców lub oszustów.

    Różni producenci w różny sposób podchodzą do kwestii ochrony pamięci w chmurze i dostępnych tam informacji. W automatyce domu od i3 Engineering, na przykład podczas tworzenia konta użytkownika, system oferuje utworzenie silnego hasła. Do ochrony przed przechwyceniem danych podczas transmisji do pamięci w chmurze wykorzystywana jest nowoczesna technologia szyfrowania. Na samym serwerze informacje są nie tylko dobrze chronione, ale także zapewnione są statystyki i ustawienia kopii zapasowych. W przypadku, gdy klient potrzebuje maksymalnej poufności i ochrony prywatnych informacji, w ustawieniach Inteligentnego Domu od i3 Engineering zapewniony jest tryb pracy bez połączenia ze zdalnym serwerem. Jednak w takim przypadku automatyczne aktualizacje systemu, kopiowanie zapasowe ustawień i dane analityczne systemu
    stają się niedostępne.

    Oczywiście korzystanie z systemu Inteligentnego Domu wiąże się z przetwarzaniem danych osobowych, dlatego ochrona i zachowanie informacji poufnych zależy przede wszystkim od spełnienia przez użytkownika wszystkich wymogów bezpieczeństwa: nieujawniania hasła dostępu do konta i jego okresowej zmiany.

  • Czy możesz oszczędzać energię elektryczną dzięki Inteligentnemu Domowi?

    Jedną z kluczowych zalet systemu automatyki domowej jest nie tylko komfort mieszkania, ale także znaczna oszczędność energii. Problem polega nie tylko na oszczędzaniu budżetu, ale także na racjonalnym wykorzystaniu zasobów, co jest dziś dość aktualne. Dzięki automatyzacji dom użytkownika będzie jeszcze bardziej komfortowy, a system Inteligentnego Domu, analizując dane, może pomóc w oszczędzaniu energii elektrycznej, gazu i innych zasobów.

    W ten sposób nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale również przyczynisz się do ochrony środowiska. Oczywiście możliwe jest wyliczenie oszczędności tylko dla każdego gospodarstwa domowego, ponieważ ma na to wpływ wielkość domu i materiał, z którego jest zbudowany oraz obecność izolacji lub dużych okien. Nie da się jednak zaprzeczyć, że dzięki odpowiednim ustawieniom systemu automatyki użytkownik oszczędza swój budżet.

    Tak więc, za pomocą sterowania ogrzewaniem można zaoszczędzić do 8% energii, zapewniając jednocześnie komfortowy pobyt i nie odczuwając zmiany temperatury w pomieszczeniu. System samodzielnie analizuje pobyt w domu i reguluje intensywność ogrzewania w pewnym pomieszczeniu.
    Nie należy również zapominać o kontroli jasności i możliwości wykorzystania czujników ruchu lub oświetlenia do automatycznego włączania świateł.

    Centralne sterowanie urządzeniami elektrycznymi może również zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. Być może, nie w dużych ilościach, ale ucieszy nie tylko cyframi w rachunku, ale i także świadomością racjonalnego wykorzystania zasobów energetycznych.

  • Czy system Inteligentnego Domu nie stanie się przeżytkiem?

    Żyjemy w epoce dynamicznych zmian, które zachodzą niemal codziennie. Systemy są udoskonalane, nauka rozwija się, a procesy technologiczne są stale się aktualizują. Całkiem logiczna jest obawa, że sprzęt do automatyki domowej szybko stanie się przestarzały i nie będzie mógł dostosować się do nowych realiów.

    Biorąc pod uwagę wieloletnie doświadczenie producentów, inżynierowie i3 Engineering opracowali sterowniki o modułowej architekturze, które można łatwo dostosować do nowych potrzeb użytkowników. Są to takie owoczesne „klocki” dla profesjonalistów. Wystarczy tylko wymienić moduły lub płyty główne, a system Inteligentnego Domu będzie działał sprawnie i wydajnie, wykorzystując najnowsze osiągnięcia technologiczne w dziedzinie
    automatyzacji. Ponadto nasze urządzenia obsługują zdalną aktualizację oprogramowania, dzięki czemu sterowniki zawsze spełniają wymagania współczesności i zapewniają maksymalny komfort użytkownikom.

  • Ile kosztuje Inteligentny Dom?

    Jeśli myślisz o Inteligentnym Domu, jednym z pierwszych pytań będzie prawdopodobnie „Ile to wszystko będzie kosztować?” Obecnie istnieje wiele
    opcji, więc podjęcie decyzji, które rozwiązanie oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny, może być trudne.

    Jeśli budżet jest nieco ograniczony lub jesteś już na końcowym etapie remontu, być może sposób „zrób to sam” będzie dobrym rozwiązaniem.
    Obecnie istnieje wiele produktów, które możesz dostosować samodzielnie, głównie za pomocą aplikacji mobilnej. Takie rozwiązania punktowe mogą
    składać się z inteligentnych żarówek, głośników bezprzewodowych lub różnych czujników bezprzewodowych. Zaletą tej metody jest możliwość
    zainstalowania ich po naprawie, a także możliwość samodzielnego montażu. Wadą jest to, że bez doświadczenia w konfigurowaniu takich
    systemów coś może pójść nie tak, a ograniczenia ich funkcjonalności nie pozwalają na stworzenie całościowego systemu Inteligentnego Domu.

    Jeśli chcesz czerpać wszystkie korzyści nowoczesnego Inteligentnego Domu, warto zwrócić uwagę na montaż profesjonalnego systemu automatyki domowej. Najprawdopodobniej koszty początkowe systemu będą wyższe niż w przypadku pojedynczych urządzeń jednofunkcyjnych. Jednak profesjonalnie zaprojektowany i zainstalowany system będzie bardziej niezawodny i będzie oferował więcej korzyści pod względem kompatybilności i funkcjonalności.

    Koszt ostateczny instalacji Inteligentnego Domu będzie zależał od następujących czynników:
    ● Wielkości Twojego domu i funkcjonalności, którą chcesz uzyskać
    ● Doboru sprzętu i innych urządzeń peryferyjnych zapewniających funkcjonowanie Inteligentnego Domu
    ● Kosztów opracowania projektu i instalacji sprzętu

    W większości możesz skupić się na 3-7% wartości Twojej nieruchomości, ale nie ma ogólnie przyjętej formuły do obliczeń. W końcu każdy projekt jest indywidualny i jeśli Twój dom jest szczególnie duży lub jeśli potrzebujesz dodatkowej funkcjonalności, Twoje koszty mogą być znacznie wyższe.

Etapy instalacji

Oprócz wymienionych etapów, proces instalacji można uzupełnić o inne niezbędne kroki: opracowanie projektu elektrycznego, tworzenie projektu, wyjazd na obiekt i inne.

Projektowanie

Wypełnianie i3 Listy kontrolnej: sformułowanie zadania technicznego i dobór układu funkcjonalnego zgodnie z życzeniem klienta. Dobór kontrolerów i urządzeń peryferyjnych. Zatwierdzenie kosztorysu.

Zakup sprzętu

Dzięki integracji dużej liczby urządzeń zwykłych- możesz wybrać przełączniki, czujniki i inny sprzęt dowolnego producenta. Rekomendujemy jednak zakup sprzętu wyłącznie od certyfikowanych i zweryfikowanych przedstawicieli.

Instalacja / Ustawienia

Montaż okablowania elektrycznego, montaż rozdzielnicy elektrycznej, podłączenie urządzeń peryferyjnych oraz ustawienia systemowe. Na tym etapie instalator przeprowadza testy funkcjonalne oraz szkolenie klienta.

Wsparcie

Konsultacje, rekonfiguracja systemu zgodnie z życzeniem klienta oraz wykonanie prac ujętych w wykazie zobowiązań serwisowych instalatora.