Dziękuję!
Skontaktujemy się z państwem.
Instrukcja instalacji modułu rozszerzającego Atom R6A12
Przeznaczony jest do podłączenia do 18 urządzeń z możliwością cichego przełączania 12 z nich.
Idealne rozwiązanie do sterowania ogrzewaniem i oświetleniem
Elementy funkcjonalne
Dane techniczne
Uwaga: Charakterystyki techniczne, schematy połączeń, specyfikacje wejść i wyjść oraz inne informacje techniczne odpowiedniego urządzenia można zobaczyć na stronie Atom R6A12
Ważne! Podczas montowania i eksploatacji należy przestrzegać ogólnych zasad i wymagań przepisów dotyczących bezpieczeństwa elektrycznego w zakresie użytkowania urządzeń elektrycznych. Surowo zabrania się demontażu urządzenia, do którego podłączone są jakiekolwiek przewody!
Ważne! Pomimo że sterownik ma wbudowane zabezpieczenie przed nieprawidłową polaryzacją zasilania i w takiej sytuacji nie ulegnie uszkodzeniu, zalecamy sprawdzenie polaryzacji zasilania przed jego włączeniem.
3. i3-NET
Podłącz moduł rozszerzający do sieci i3-NET. Zamocuj oporniki końcowe znajdujące się w zestawie sprzętu na końcach magistrali.
Dla zasilania czujników jest przewidziane wyjście sterownika 3,3V i 5V.
Podłącz do wyjść urządzenia sterowane przez moduł. Urządzenie posiada 6 grup przekaźników: 2 grupy mechanicznych i 4 grupy elektronicznych przekaźników prądu przemiennego. Wspólne wyjście grup mechanicznych jest oznaczone jako COM, elektronicznych L, a wszystkie wyjścia są ponumerowane. Każda grupa realizowana jest w postaci złącza 4-stykowego i przeznaczona jest do łączenia przewodów o przekroju do 2,5 mm2.
Przykłady podłączenia obciążeń do modułów rozszerzeń Atom R6A12 podano poniżej.
OUT1-OUT6 oraz OUT13-OUT18 to wyjścia przekaźników półprzewodnikowych przeznaczone do cichego przełączania obciążeń prądu przemiennego o napięciu do 250V i mocy do 100W na kanał.
OUT7-OUT12 - to wyjścia przekaźników mechanicznych o prądzie przełączania do 5A (obciążenie czynne), przeznaczone do przełączania obciążeń prądu stałego i przemiennego o napięciu do 250V.
Najlepiej pasują do sterowania obciążeniami o małej mocy: głowicami termicznymi, lampami LED o małej mocy i światłami, urządzeniami z wejściami typu „dry contact” (bramami garażowymi, roletami sterowanymi impulsowo), przekaźnikami pośrednimi, oświetleniem awaryjnym, zamkami elektrycznymi.
Urządzenie jest włączone, ale nie ma go w ustawieniach aplikacji
1. Sprawdź napięcie zasilające moduł
2. Sprawdź biegunowość zasilania
Obciążenie nie włącza się lub reaguje nieprawidłowo
1. Sprawdź, czy połączenie jest prawidłowe i niezawodne
2. Sprawdź sprawność odbiorcy