Inteligentny dom w Winnicy

2022 - Nieruchomość prywatna - Mieszkania

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration

Witamy w świecie inteligentnego domu - inteligentnej przestrzeni, w której wszystko jest dostosowane do wygody i bezpieczeństwa mieszkańców. Przedstawiamy prywatny dom w mieście Winnica.

Rozwiązanie

Do stworzenia systemu "Smart Home" w tym domu użyto następujących kontrolerów: dwa Atom Hydrogen z wymiennymi modułami, cztery Atom Carbon, a także Atom Argon N i Atom Neon.
Zaczniemy od oświetlenia. Nasz system steruje lampami ze ściemniaczemi i taśmami LED, pozwalając mieszkańcom tworzyć różnorodne nastroje i atmosferę w dowolnym momencie. W części domu sterowanie oświetleniem jest zautomatyzowane za pomocą czujników ruchu i światła, które włączają lub wyłączają światło w zależności od wykrytego ruchu i poziomu oświetlenia.
Regulacja temperatury odbywa się ze szczególną uwagą na życzenia mieszkańców i biorąc pod uwagę energooszczędność całego systemu. W naszym arsenale znajdują się czujniki temperatury, termostaty, głowice termostatyczne z ekranem dotykowym. Sterowanie podłogami grzewczymi i fancoilem, a także pompą ciepła (z pomocą protokołu Modbus) pozwala na precyzyjną regulację temperatury w każdym pomieszczeniu osobno.
Obecność termostatu z wbudowanym czujnikiem CO2 zapewnia ciągłe monitorowanie jakości powietrza, co pozytywnie wpływa na samopoczucie i wydajność mieszkańców. System natychmiast wysyła powiadomienie do aplikacji mobilnej, jeśli poziom CO2 przekroczy normę, sugerując przewietrzenie pomieszczenia.
Mieszkańcy mogą bezpośrednio sterować zmotoryzowanymi zasłonami tworzyć określone scenariusze i automatyzacje, na przykład związane z wschodem i zachodem słońca. Zmotoryzowane zasłony również wpływają na energooszczędność domu, zapewniając naturalne oświetlenie i zmniejszając korzystanie ze sztucznego światła. Otwarte rolety w zimie pomagają dodatkowo ogrzać pomieszczenia, a zamknięte zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu w lecie.
Szczególną dodatkową funkcją jest stacja pogodowa, która monitoruje warunki atmosferyczne i w razie wykrycia silnego wiatru lub deszczu automatycznie zamyka markizy na poddaszu, aby ochronić dom przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Dodatkowo, czujniki zalania i czujniki dymu zapewniają bezpieczeństwo domu, szybko reagując na możliwe awarie i zapobiegając negatywnym skutkom.

Produkty

Atom HydrogenPierwszy wśród uniwersalnych! Zestaw wielofunkcyjnych wejść i modułowa architektura wyjść pozwalają używać tego sterownika do rozstrzygania wszelkich zadań technicznych, nawet jeśli te zadania polegają na okresowych zmianach typów sygnałów wejściowych i typów obciążeń. Zmieniaj konfigurację wyjść i wejść w trybie czasu rzeczywistego bez żadnych narzędzi.Więcej

Atom CarbonStworzony do pracy z dużymi obciążeniami. Możesz nie tylko włączać wydajne urządzenia, ale także wygodnie organizować gniazda sterowane, a nawet używać do zarządzania grupami wejściowymi zasilanie elektryczne.Więcej

Atom Argon N Doskonale nadaje się do ​​zarządzania dużą liczbą obciążeń o małej mocy: głowicami termicznymi, urządzeniami z wejściami typu „suchy kontakt” (bramami garażowymi, roletami sterowanymi impulsowo, przekaźnikami pośrednimi, oświetleniem awaryjnym, zamkami elektrycznymi.Więcej

Atom Neon Sama nazwa mówi, że jego głównym przeznaczeniem jest sterowanie nowoczesnymi urządzeniami oświetleniowymi, takimi jak taśmy LED, lampy meblowe, niskonapięciowe lampy LED.Więcej

Gdzie kupić

Pomimo łatwego procesu konfiguracji dzięki aplikacji i3 Home App, przewodowe rozwiązanie automatyki wymagają pewnych umiejętności technicznych w zakresie okablowania, montażu sieci technicznych oraz doświadczenia w instalowaniu różnych urządzeń peryferyjnych. Dlatego zalecamy powierzenie opracowanie i instalację systemu Inteligentny Dom tylko certyfikowanym instalatorom i3 Engineering w Twoim regionie. Możemy również zapewnić szkolenie dla Twojego elektryka lub organizacji instalacyjnej.

Podobne projekty