Kompleks rekreacyjno-uzdrowiskowy"Termalne wody "Kosino"

2023 - Nieruchomość komercyjna - Kompleks rekreacyjny

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration

"Termalne wody "Kosino" to nowoczesny kompleks rekreacyjno-uzdrowiskowy, położony na obszarze występowania mineralnych źródeł termalnych, które rozciągają się przez część terytorium europejskich krajów, takich jak Francja, Włochy, Hiszpania, Serbia, Chorwacja, Austria, Szwajcaria, Półwysep Bałkański i Ukraina.

Rozwiązanie

Nasze kontrolery pracują na trzech stacjach pomp, które dostarczają wodę do siedmiu basenów, różnego rodzaju fontann, kaskadowych wodospadów, jacuzzi i hydromasażowych wanien, w których używana jest woda z termalnych źródeł. Wykorzystano 6 kontrolerów Argon + R12, które za pomocą protokołu Modbus sterują pompami i podgrzewaniem wody w zbiornikach akumulacyjnych. Za pomocą czujników temperatury 1-wire dokładnie kontrolują temperaturę w basenach i innych zbiornikach wodnych, dostarczając świeżą wodę w zależności od potrzeb.
Wprowadzenie automatyzacji znacznie poprawiło efektywność energetyczną obiektu, ponieważ teraz nie trzeba zawyżać faktycznej temperatury, aby utrzymać minimalnie deklarowaną temperaturę w basenach. Ponadto, system umożliwił zmniejszenie objętości dodatkowo podgrzewanej wody w zbiornikach akumulacyjnych, co również pozytywnie wpłynęło na zużycie energii.
Dla dodatkowej wizualizacji wykonano integrację z Home Assistant, co pozwala na zdalną kontrolę pracy wszystkich stacji pomp oraz temperatury w basenach.
Biorąc pod uwagę, że baseny mają różne obciążenia i zużycie w zależności od pory dnia i sezonu, a także różne objętości, automatyzacja kontroli i sterowania znacznie ułatwiła pracę personelu i miała duży wpływ na efektywność energetyczną.

Produkty

Atom Argon +R12Sterownik z rekordową liczbą wyjść - 30! Najlepiej nadaje się do bezpośredniego sterowania obciążeniami o małej mocy lub do włączania wydajnych urządzeń z przekaźników pośrednich.Więcej

Gdzie kupić

Pomimo łatwego procesu konfiguracji dzięki aplikacji i3 Home App, przewodowe rozwiązanie automatyki wymagają pewnych umiejętności technicznych w zakresie okablowania, montażu sieci technicznych oraz doświadczenia w instalowaniu różnych urządzeń peryferyjnych. Dlatego zalecamy powierzenie opracowanie i instalację systemu Inteligentny Dom tylko certyfikowanym instalatorom i3 Engineering w Twoim regionie. Możemy również zapewnić szkolenie dla Twojego elektryka lub organizacji instalacyjnej.

Podobne projekty