Konfiguracja pracy z asystentem głosowym Google Assistant

Możesz skorzystać z usługi Google Assistant, aby zaimplementować sterowanie głosowe urządzeniami.
Aby skonfigurować integrację, zainstaluj aplikację Google Home. Użytkownik może stworzyć w nim dom i pomieszczenia od razu po instalacji lub już w trakcie konfigurowania integracji.

1

Dodanie integracji

● Otwórz aplikację Google Home ● Kliknij „+” w lewym górnym rogu strony ● Wybierz opcję Skonfiguruj urządzenie ● Wybierz Pracuje z Google

Illustration

2

Integracja z i3 Engineering

● Z listy, która się otworzy, wybierz i3 Engineering.● Wprowadź login i hasło, aby uzyskać dostęp do konta i3 Engineering.● Potwierdź dostęp do integracji.

Illustration

3

Dodawanie urządzeń do domu

● Wybierz żądane urządzenie z listy.● Naciśnij długo, aby przejść do jego ustawień● Wybierz Dodaj do pomieszczenia. ● Wybierz istniejący Dom lub utwórz nowy, kliknij Dalej.

Illustration

4

Przypisywanie urządzeń do pomieszczeń

● Wybierz Pokój z proponowanej listy lub utwórz nowy i kliknij Dalej

Illustration

Powtórz kroki 3-4, aby skonfigurować rozmieszczenie innych urządzeń.

Ważne! Jeśli nie przypiszesz urządzeń do pomieszczeń, pojawią się one jako powiązane z kontem, ale nie będzie można nimi sterować z poziomu interfejsu Google Assistant.

Wynik opisanych kroków:

Teraz możesz sterować urządzeniami nie tylko z aplikacji i3 Home, ale także z poziomu Google Home, w tym za pomocą poleceń głosowych, określając urządzenie i czynność, jaką ma wykonywać. Poza tym bardzo wygodne jest wykorzystanie „inteligentnych” głośników Google Nest lub Google Nest Mini do sterowania głosowego.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Możesz skontaktować się z chatbotem wsparcia technicznego. Znalazłeś błąd na stronie? Pomóż nam to naprawić!