Ustawienia i3 Home

1

Instalowanie aplikacji i3 Home

● Pobierz aplikację i3 Home na Android lub iOS● Zainstaluj aplikację, udzielając wszystkich niezbędnych uprawnień

2

Utworzenie konta

Po uruchomieniu aplikacja proponuje Założyć konto, aby się zalogować

Illustration

Uwaga: W przypadku utraty hasła na ten adres zostanie wysłana instrukcja przywrócenia dostępu.

3

Wyszukiwanie urządzeń

● Włącz zasilanie sterownika● Zarejestruj się w aplikacji i kliknij na dashboardzie „Przejdź do ustawień”● Zapewnij aplikacji dostęp do geodanych i upewnij się, że w telefonie włączona jest geolokalizacja (potrzebna jest do wyszukiwania przez Bluetooth)● W wyniku wyszukiwania na ekranie wyświetlą się urządzenia znajdujące się w pobliżu telefonu

Illustration

4

Identyfikacja urządzeń (krok opcjonalny)

Możesz użyć funkcji Wykryj, przy czym na urządzeniu zacznie migać wskaźnik i możesz nadać mu nazwę, aby łatwo znaleźć żądane urządzenie w dalszych ustawieniach. (Jest to wygodne, jeśli w systemie jest wiele kontrolerów Atom)
Ustaw nazwy sterowników

Illustration

5

Tworzenie kodu PIN

● W oknie z listą urządzeń kliknij Konfiguruj sieć● Zostaniesz poproszony o utworzenie kodu PIN

Illustration

Ważne! Zapamiętaj kod PIN - bez niego w przyszłości nie będzie możliwe przekonfigurowanie połączenia Wi-Fi i podłączenie urządzenia do innego domu. Resetowanie kodu PIN bez kontaktu z serwisem nie jest możliwe

6

Połączenie internetowe

● Połącz się z siecią (Wi-Fi lub LAN)
Jeśli istnieje taka techniczna możliwość, najlepszą opcją jest połączenie z siecią przewodową.
● W przypadku połączenia z siecią bezprzewodową poczekaj, aż zakończy się proces skanowania dostępnych sieci.● Wybierz żądaną sieć z proponowanej listy i wprowadź hasło, aby się połączyć.

Illustration

Ważne! Ukryte sieci Wi-Fi i sieci w zakresie 5GHz nie są dostępne do połączenia!

Ważne! Na routerze musi być skonfigurowany DHCP w celu automatycznego wydawania adresu IP.

7

Dostęp do serwera „chmury”

● Zapewnij dostęp do Chmury
Dostęp do chmury to dołączanie do aktywnego domu. Jeśli urządzenie było wcześniej podłączone do innego domu, ten krok przeniesie je do aktywnego domu.
Jeśli na tym etapie dom nie został jeszcze utworzony, zostanie utworzony automatycznie i do tego domu zostaną przypisane urządzenia.

Illustration

Ważne! Jeśli nie zapewnisz dostępu do chmury, dalsze działanie urządzeń nie będzie możliwe

8

Przejdź do menu ustawień daty i godziny

● W menedżerze urządzeń kliknij przycisk „Konfiguruj” na dowolnym urządzeniu sieciowym● W menu kliknij „Strefa czasowa i lokalizacja”
Ustawienia daty i godziny są ważne, ponieważ wszystkie automatyzacje uruchamiane zgodnie z harmonogramem, będą wykonywane zgodnie z czasem ustawionym na sterowniku.

Illustration

9

Ustawianie daty i godziny sterowników

Jeśli strefa czasowa jest inna niż aktualna (będzie wyświetlana na czerwono), wybierz żądaną z listy rozwijanej lub włącz opcję Użyj strefy czasowej jak w telefonie

Illustration

Uwaga: Nie ma potrzeby konfigurowania każdego urządzenia sieciowego, podczas konfigurowania strefy czasowej dla jednego z urządzeń data i godzina są konfigurowane dla wszystkich. Strefa czasowa zostanie automatycznie zapisana po kliknięciu i nie zmieni się bez ręcznego przekonfigurowania.

10

Konfigurowanie użytkowników w domu (krok opcjonalny)

● Wróć do Dashboardu i przejdź do Menu głównego● Wybierz Ustawienia domu● Opcjonalnie ustaw Nazwę i Adres domu (wygodne, jeśli potrzebujesz sterować urządzeniami w różnych domach z jednej aplikacji)● Aby inni użytkownicy mogli zarządzać systemem, dodaj ich do listy i skonfiguruj ich poziomy dostępu:
- Administrator - maksymalny poziom dostępu- Integrator - konfiguracja portów, sieci, tworzenie automatyzacji i scenariuszy, zdalny dostęp- Użytkownik - zdalny dostęp, ręczne sterowanie skonfigurowanymi urządzeniami, korzystanie ze skonfigurowanych automatyzacji i scenariuszy

Illustration

Ważne! Można dodać tylko tych użytkowników, którzy zainstalowali aplikację i3 Home i założyli swoje konto. Tylko Administrator może zapraszać nowych użytkowników.

Wynik opisanych czynności:

Utworzysz:● konto● dom● przypisane sterowniki do domu
Następnie możesz przejść do konfiguracji portów i tworzenia automatyzacji

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Możesz skontaktować się z chatbotem wsparcia technicznego. Znalazłeś błąd na stronie? Pomóż nam to naprawić!