Rodzaje urządzeń, które można podłączyć
do wejść uniwersalnych

Jedną z charakterystycznych cech sterowników serii Atom są uniwersalne porty wejściowe:
● cyfrowe ● cyfrowe z transoptorem● analogowe● interfejsowe (1-wire)
Lista aktualnie dostępnych urządzeń podczas konfigurowania wejść:
● Czujnik oświetlenia - urządzenie analogowe (fotorezystor)● Przełącznik - tradycyjny przełącznik z 2 stałymi pozycjami● Wyłącznik - klawisz bez fiksacji naciśnięcia (typ dzwonkowy)● Czujnik ruchu - typowe urządzenie stosowane w systemach bezpieczeństwa. Z reguły ma „normalnie zamknięte” wyjście ● Czujnik przepływu - detektor wody na powierzchni. Istnieją modele w postaci 2 styków lub z wbudowanym obwodem wykrywania i indykacji stanu Czujnik dymu - urządzenie do wykrywania pożaru. Z reguły ma „normalnie zamknięte” wyjście● Czujnik temperatury - czujniki analogowe (termorezystory) NTC, Pt100, Pt500, Pt1000● Magistrala 1-wire (do podłączenia cyfrowych czujników temperatury DS18B20)

Możesz wybrać żądaną opcję w menu ustawień wejścia:

Illustration

Wejścia uniwersalne w sterownikach serii Atom (3U i 6U) posiadają dwa tryby pracy, które można wybrać za pomocą zworek:
● Połączenie bezpośrednie, zwykle używane z urządzeniami z interfejsami cyfrowymi (1-Wire) i urządzeniami z wyjściem analogowym (czujniki temperatury i oświetlenia)● Z transoptorem (tylko dla 3U i 6U), zwykle używane do podłączania urządzeń z wyjściem typu suchy kontakt (styk): wyłączniki, przełączniki, czujniki ruchu, przepływu i inne. Ten tryb nie jest dostępny dla sterowników 9U, dlatego wszystkie urządzenia są połączone w trybie bezpośredniego połączenia.

Ważne! Domyślnie wszystkie wejścia są skonfigurowane w trybie „Transoptor” dla sterowników serii Atom (3U i 6U).

Uwaga: Przed podłączeniem jakichkolwiek urządzeń do wejść sterowników serii Atom zalecamy zapoznanie się z tabelą charakterystyk portów wejściowych w katalogu produktów lub na naszej stronie internetowej.

Schematy podłączania

Schemat podłączania urządzeń do wejść sterownika Atom (3U a 6U) wygląda następująco:

Illustration

Schemat podłączania urządzeń do wejść sterownika Atom (9U) wygląda następująco:

Illustration

Ważne! Numery wejść i wyjścia „wspólne” są oznaczone na panelu przednim sterownika. Zaciski „wspólne” są oznaczone literą „G” i są połączone z „minusem” zasilania sterownika. Wszystkie „wspólne” styki są ze sobą połączone,więc przy podłączaniu przełączników kablem wieloprzewodowym wystarczy tylko zastosować jedno połączenie do zacisku „G”.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Możesz skontaktować się z chatbotem wsparcia technicznego. Znalazłeś błąd na stronie? Pomóż nam to naprawić!