Zmienne moduły

Wiodącym sterownikiem serii Atom jest sterownik Hydrogen. Jego kluczową cechą jest możliwość zmiany elementów mocy na wyjściach w celu sterowania różnymi rodzajami obciążeń. Elementy te są realizowane w postaci zmiennych modułów.

Illustration

Każdy moduł jest przeznaczony do sterowania oddzielnym rodzajem sprzętu

IllustrationACD - zmienny moduł do włączania i płynnej regulacji urządzeń o napięciu zasilania 220V AC i mocy do 100W. Nadaje się do sterowania obciążeniem czynnym i pojemnościowym: lampami żarowymi, lampami LED i zasilaczami z funkcją ściemniania z przodu napięcia półfali. Elementem mocy jest triak. W konstrukcji przewidziano wbudowany czujnik prądu do kontroli pracy obciążenia.

IllustrationACD+ - zmienny moduł do włączania i płynnej regulacji urządzeń o napięciu zasilania 220V AC i mocy do 50W. Nadaje się do obsługi różnego rodzaju obciążeń: lamp żarowych, lamp LED i zasilacza z funkcją ściemniania z przodu i z tyłu napięcia półfali, serwonapędów, silników elektrycznych. Elementem mocy jest para tranzystorów MOSFET. W konstrukcji przewidziano wbudowany czujnik prądu do kontroli pracy obciążenia.

IllustrationDCD - zmienny moduł do włączania i płynnej regulacji urządzeń o napięciu zasilania do 48V DC i poborze prądu do 4A. Nadaje się do sterowania taśmami LED, światłami, serwonapędami. Rodzaj ściemniania - PWM. Elementem mocy jest tranzystor MOSFET. W konstrukcji przewidziano wbudowany czujnik prądu do kontroli pracy obciążenia.

IllustrationR - zmienny moduł do włączania urządzeń o napięciu zasilania do 30V DC/220V AC i poborze prądu do 5A. Nadaje się do sterowania wszystkimi rodzajami obciążenia lub do realizacji sygnału wyjściowego typu „suchy kontakt (styk)”. Elementem mocy jest przekaźnik. W konstrukcji przewidziano wbudowany czujnik prądu do kontroli pracy obciążenia.

Illustration10D - zmienny moduł do tworzenia analogowego sygnału wyjściowego „0-10V”. Nadaje się do sterowania sprzętem klimatyzacyjnym, oświetleniowym z odpowiednim interfejsem: klimakonwektory, światła, zasilacze, serwonapędy

IllustrationALC - Moduł zaprojektowany do sterowania diodami i taśmami LED z interfejsem WS2812.

W celu zapewnienia wizualnej kontroli dostępności i stanu każdego modułu przewidziano prostą i intuicyjną indykację. W górnej części modułu znajdują się 2 diody LED. Jeden (czerwony) sygnalizuje stan aktywny wyjścia, drugi sygnalizuje obecność i typ modułu w złączu i3-flex. Kolor jego poświaty odpowiada rodzajowi modułu:
● żółty - ACD● pomarańczowy - ACD+● niebieski - DCD● zielony - R● fioletowy - 10D, ALC
Moduł należy zainstalować w złączu i3-flex w obudowie sterownika i skonfigurować wyjście w aplikacji mobilnej i3 Home zgodnie z podłączonym urządzeniem. Dodatkowym udogodnieniem tej procedury jest to, że sterownik po włączeniu zasilania automatycznie określa rodzaj modułu zmiennego, który należy skonfigurować i umożliwi aktywację tylko tych funkcji, które można zrealizować za pomocą tego modułu. Na przykład, podczas konfigurowania modułu z wyjściem przekaźnikowym funkcja ściemniania będzie niedostępna.

Illustration

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Możesz skontaktować się z chatbotem wsparcia technicznego. Znalazłeś błąd na stronie? Pomóż nam to naprawić!